TMS320C6412ZDK600
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
TMS320C6412ZDK600
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 288kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : TMS320C6410/12/13/18
Clock Rate : 600MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 548-FCBGA (23x23)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : 0°C ~ 90°C (TC)
Package / Case : 548-BFBGA, FCBGA
Interface : Host Interface, McBSP, PCI
Voltage - Core : 1.40V